Mikrovlnná syntéza

Mikrovlnný systém pro syntézu flexiWAVE

Nový systém od Milestone překonává omezení konvenčních reaktorů pro mikrovlnnou syntézu. FlexiWAVE byl navržen a vyroben jako „mikrovlnná platforma“, která umožňuje 3 základní konfigurace:

Syntéza při atmosférickém tlaku

Pro syntézu lze použít běžné typy skleněných aparatur. Díky tomu máte široké možnosti použití. Tento postup může nahradit přípravu vzorku v olejové lázni nebo topné desce.

Syntéza při vysokém tlaku

Obtížné reakce se typicky provádějí za podmínek refluxu za použití vysokovroucích rozpouštědel, jako jsou xyleny, 1,2-dichlorbenzen a N-methylpyrrolidon. Rozpouštědla s vysokým bodem varu se po zpracování obtížně odstraňují, zvláště když se zvětšuje stupeň reakce. Vysokotlaké zařízení je schopno nahradit refluxní zařízení a přejít z vysokovroucích rozpouštědel na nízkovroucí rozpouštědla. Navíc lze provádět vysokoteplotní reakce (až 300 °C) díky účinnému řízení teploty (easyTEMP). Pro paralelní syntézu lze současně použít až 15 vysokotlakých nádob.

Syntéza v pevné fázi

Běžné mikrovlnné přístroje nezahřívají heterogenní reakční směsi s pevnou fází rovnoměrně. Inovativní uspořádání nabízí jedinečnou možnost fyzického otáčení reakční nádoby. Tím dosáhneme velmi homogenního ohřevu suspenzí, viskózních a pevných reakčních směsí. Reakční teplota je řízena bezkontaktním infračerveným senzorem. Syntéza může probíhat v normální atmosféře, inertním plynu nebo vakuu.

Mikrovlnný systém pro syntézu flexiWAVE

Specifikace

 • Bezkontaktní infračervený senzor pro řízení teploty do 500 °C
 • Zabudované magnetické míchadlo
 • Hardware kompletně chráněn polymery z vnitřní i vnější strany proti výparům kyselin a organických rozpouštědel
 • Sedm bezpečnostních mikrospínačů a automatické bezpečnostní uzávěry zajišťující systém a ochranu personálu
 • Odtah vznikajících zplodin (3 m3/min)
 • Dotykový řídící terminál s barevnou obrazovkou (6,5″)
 • Vnitřní paměť umožňuje automatické uložení a editaci metod
 • Homogenní distribuce mikrovlnného záření (dva magnetrony s difuzérem pyramidálního průřezu)
 • Ochrana magnetronů před odraženým mikrovlnným zářením
 • Instalovaný výkon: 1900 Wattů (2 magnetrony po 950 W)
 • Příkon mikrovln, řízený mikroprocesorem
 • Velký pracovní prostor 43 x 40 x 41 cm (70 litrů)
 • Materiál mikrovlnné pece: nerezová ocel 18/8, pokrytá pěti vrstvami PTFE naneseného plazmou při teplotě 350 °C
 • Vnitřní osvětlení
 • Integrovaná videokamera pro monitorování vnitřního prostoru
 • Kompatibilní s běžně používanými skleněnými aparaturami, vysokotlakový rotor – 15 pozic, reaktorem pro syntézu v tuhé fázi
 • Emisní a bezpečnostní standardy EN61010-1:2001; EN61010-2-010:2003; UL61010-1:2004; CAN/CSA-C22.2 N.61010-1:2004; CAN/CSA-C22.2 N.61010-2-010:2004, IEC 61010-2-010:2003; EN61326-1:2006

Mikrovlnný systém pro syntézu synthWAVE

Systém pro mikrovlnnou tlakovou syntézu synthWAVE se vyznačuje patentovanou technologií Single Reaction Chamber (SRC), která zajišťuje škálovatelné reakce, reakční screening, nejvyšší teplotu a tlak. Reakční komora o objemu 1 litr umožňuje rozklad jednoho nebo více vzorků při teplotách do 300 °C a tlacích do 199 bar. Komora je předem natlakována plynem, aby se zabránilo varu roztoku, mechanická a magnetická míchadla zajišťují homogenitu vzorku.

 

Mikrovlnný systém pro syntézu synthWAVE

 

Stejně jako všechny produkty Milestone byl i synthWAVE navržen s prvořadým ohledem na bezpečnost obsluhy. Pracovní prostor obklopuje akrylový štít, který se po uzavření komory automaticky spustí. Mikrovlnné záření nelze zapnout, pokud není svorka komory na svém místě, svorku nelze uvolnit, dokud komora nevychladne a tlak se neuvolní. Teplota a tlak je nepřetržitě sledován, pokud dojde k exotermickým reakcím, regulátor PID okamžitě upravuje mikrovlnný výkon.

 

Mikrovlnný systém pro syntézu synthWAVE

 

Reakce mohou být prováděny přímo v PTFE nádobě nebo ve více zkumavkách. Ty jsou k dispozici ve skleněné (jednorázové), křemenné nebo PTFE podobě. Dostupné konfigurace stojanu zahrnují 4, 5, 15, 22, 29 pozic. Vzorek lze navažovat přímo do zkumavek, jednorázové zkumavky není potřeba čištit, což výrazně zvyšuje efektivitu práce.

Ovládání systému synthWAVE je zajištěno pomocí kompaktního terminálu s barevným dotykovým displejem. Terminál je vybaven několika porty USB a Ethernet pro možnost propojení přístroje s externími zařízeními nebo místní laboratorní sítí.

 

Zavřít Otevřít kontaktní formulář

Rychlý kontakt

Zanechte kontakt a my se vám ozveme.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.