3D biotiskárny

Na bázi vytlačování (extruze)  

CELLINK BIO X

Tiskárna BIO X je velice oblíbenou 3D biotiskárnou díky kompatibilitě s prakticky jakýmkoliv materiálem. Pokud automatizujete 3D buněčné kultury, vyvíjíte tkáňové konstrukty nebo testujete lékové sloučeniny, BIO X je ideálním řešením. Řada tiskáren BIO X má pokročilé funkce s novým softwarem ovládaným pomocí velkého dotykového displeje. Tři tiskové pozice lze osazovat širokou škálou tiskových hlav i HD kamerou, což umožňuje flexibilitu mezi více materiály a více buňkami. 3D tiskárna obsahuje kompresor i regulaci teploty tiskové hlavy (4-250°C) i tiskového lože (4-65°C). Díky tomu můžete pracovat s citlivým materiálem a vytvářet přesné geometrie a prostorové vzorování buněk. Program DNA studio vám usnadní práci při vytváření vlastních 3D modelů. Automaticky generuje G-kódy z vašeho nákresu. Pokud nepotřebujete vytvářet vlastní 3D modely, je k dispozici knihovna souborů, kde si vyberete konkrétní model.

Vestavěná UV sterilizace a HEPA filtr přinášejí čistotu a biologickou bezpečnost vnitřní části tiskárny. Propojení inovativních funkcí a širokého výběru bioinkoustů, které firma Cellink sáma vyrábí a testuje, je váš 3D tisk snadnější a efektivnější.

CELLINK BIO X6

Firma Cellink vyvíjí rozsáhlé portfolio biomateriálů, které jsou kompatibilní s 3D tiskárnou BIO X6. Díky šesti modulárním pozicím můžete kombinovat různé tiskové hlavy, více bioinkoustů, HD kameru a tím zvýšit efektivitu vaší práce. Inteligentní tiskové hlavy nabízejí použití mechanického, kapkového nebo pneumatického vytlačování v jednom zařízení. O sterilitu 3D tiskárny se stará patentovaná technologie Clean Chamber, která obsahuje filtry HEPA 14 a UV-C germicidní světla. Nezávislá duální regulace tlaku umožnuje bezproblémový koaxiální a směšovací tisk 3D modelů.

Integrovaný software vám umožní pracovat z přiloženého tabletu nebo počítače. V rozsáhlé knihovně souborů si můžete vybrat konkrétní 3D model pro svojí práci. Případně můžete použít intuitivní software DNA Studio, kde si snadno vytvoříte vlastní 3D modely. Ať už se jedná o vícevrstvý tisk, zesíťování vrstev po vrstvě, vlastní definici materiálu nebo dokonce ukládání protokolu, software BIO X6 má vše.

Přesnou kontrolu teplot využijete při práci s citlivým materiálem (kolagen, želatina…). Teplotní rozsah tiskové hlavy můžete regulovat od 4 do 250 °C a tiskového lože od 4 do 65 °C. Propojení inovativních funkcí a intuitivního softwaru, WIFI, dělají z BIO X6 ideální řešení pro váš profesionální 3D biotisk.

CELLINK INKREDIBLE+

3D biotiskárna INKREDIBLE+ je ideální zařízení pro pokročilé výzkumné aplikace. Robustní, spolehlivý a dostatečně kompaktní tiskárna se vejde na každý pracovní stůl. Buňky se tisknou ve směsi s bioinkoustem, který buňkám slouží jako opora do doby, než si samy vytvoří extracelulární matrix. Tato směs je z tiskových hlav vytlačována pneumatickou extruzí a následně může být vytvrzena UV zářením o vlnové délce 365nm (případně fialovým světlem o vlnové délce 405 nm). Systém INKREDIBLE+ disponuje dvěma tiskovými hlavami, díky nimž je možné tisknout odděleně dvě různé směsi buněk s bioinkoustem bez nutnosti přerušení tisku. Filtr Hepa 13 se stará o sterilní prostředí a temperování tiskové hlavy až do teploty 130 °C, zajišťuje rychlý a snadný 3D biotisk.

Uživatel může použít buď své vlastní bioinkousty nebo originální bioinkousty Cellink. 3D tiskárnu je možné ovládat pomocí dotykového displeje nebo prostřednictvím příslušného softwaru po připojení k PC. 3D model si můžete vybrat z rozsáhlé knihovny nebo můžete použít softwar, kde si vytvoříte vlastní 3D strukturu.

Moznosti tiskových hlav pro BIO X

Díky vývoji 3D biotiskáren se neustále rozšiřuje i nabídka tiskových hlav. Každý systém tiskové hlavy je vyroben tak, aby vyhovoval různým biologickým aplikacím a zajistil nejlepší možný výsledek vašeho 3D biotisku. Modulární systém zaručuje zaměnitelnost a flexibilitu.

Pneumatická tisková hlava

Využívá pneumatický tlak k vytváření konstrukcí vrstvu po vrstvě. Pneumatická tisková hlava je k dispozici ve dvou velikostech (3 ml a 10 ml) s temperací od 25 °C až 65 °C.

Tisková hlava EMD

Tato inkoustová technologie umožňuje přesný 3D biotisk s vysokou rychlostí. Electromagnetic Droplet (EMD) je vybaven piezoelektrickým ventilem a může tisknout širokou škálu bioinkoustů s nízkou a střední viskozitou. EMD umožňuje řídit teplotu bioinkoustu od 25 °C až do 65 °C pro vytváření kapiček a mikrovzorování.

Tisková hlava s injekční pumpou

Kromě vytlačování poháněného pístem má tisková hlava injekční pumpy. V kombinaci s temperováním (od 25 °C do 65 °C) je tato hlava ideální pro snížení viskozity u bioinkoustů citlivých na teplotu. Vhodné pro biomateriály s nízkou viskozitou, jako je kolagen, alginát, fibrin, GelMA a síťovací roztok.

Tisková hlava s fotovytvrzováním

Tato UV nástrojová hlava umožňuje cílené fotozesíťování biomateriálů a 3D biotisků. Konfigurací vlastností fotovytvrzování (změna intenzity, trvání a výšky zesíťování) můžete vytvořit biomechanické gradienty v rámci konstrukce. Dostupné UV vlnové délky: 365 nm, 405 nm, 450 nm, 485 nm, 520 nm nebo vlastní vlnové délky.

Tisková hlava s řízenou teplotou

Díky Peltierovu chladicímu prvku nabízí tisková hlava s řízenou teplotou maximální teplotní flexibilitu. Pomocí temperace v rozmezí 4 °C až 65 °C můžete spolehlivě tisknout materiály jako GelMA a kolagen.

Termoplastická tisková hlava

S tepelnou kapacitou až 250 °C umožňuje termoplastická tisková hlava 3D biotisk s termoplastickými materiály jako PCL, PLA, PLGA a polystyren. Lze ji použít k vytlačování bioinkoustu, který zahrnuje nHAP pro tvrdé tkáňové aplikace. 

Zavřít Otevřít kontaktní formulář

Rychlý kontakt

Zanechte kontakt a my se vám ozveme.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.